Data publikacji w serwisie:

Webinarium: INNOWACYJNE TECHNOLOGIE A PRZYSZŁOŚĆ SPOŁECZEŃSTW POSTPANDEMICZNYCH

W kontekście dynamicznego rozwoju nowych technologii, którego jesteśmy świadkami, szczególnie teraz, w obliczu pandemii choroby COVID-19, rodzi się pytanie: czy jako państwo, społeczeństwo oraz poszczególne jednostki jesteśmy przygotowani do tak radykalnych i trudnych do przewidzenia zmian?

Warto zastanowić się, czy tak intensywny postęp technologiczny zapewni społeczeństwu same korzyści, czy wygeneruje też zagrożenia, które będą determinować zmiany w środowisku bezpieczeństwa w skali lokalnej, regionalnej czy globalnej.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w gwałtowny sposób wpływa na odczuwanie lęku i potrzebę przeciwdziałania możliwymi dostępnymi oraz nowo wytworzonymi środkami. Aby skutecznie zareagować na nowe zagrożenia związane z implementacją innowacyjnych technologii w świecie postpandemicznym, należy dogłębnie zrozumieć ich istotę i kontekst. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w ramach kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa prowadzonych pod kryptonimem Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35, Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych (CDiS SZ) zaprasza do udziału w dyskusji na temat prognozowanych skutków pandemii w obszarze rozwoju technologii.

Tematyka webinarium, które odbędzie się  4 czerwca br. (w godz. 10.00–13.15), skoncentrowana będzie na obszarze implementacji zaawansowanych technologii w obliczu pandemii i po jej zakończeniu. Podstawą do dyskusji będą referaty Dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC), Szefa Oddziału Analiz Operacji Wojskowych CDiS SZ oraz pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej (PRz), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM), Akademii Sztuki Wojennej (ASzWoj) i Wojskowej Akademii Technicznej (WAT).

Uczestnicy (ze statusem „gość”) mają możliwość udziału w webinarium poprzez dostęp do transmisji w YouTube (na podstawie udostępnionego linku). Zadawanie pytań będzie się odbywać poprzez czat. Rejestracja uczestników ze statusem „gość” będzie realizowana za pomocą formularza rejestracyjnego MS FORMS w terminie do 3 czerwca 2020 roku (do godz. 13.00).
Po zarejestrowaniu uczestnicy ze statusem „gość” otrzymają od organizatora link do transmisji w YouTube.

Link do formularza rejestracyjnego

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Plan_webinarium__04.06.2020._.pdf 1.06.2020 Maciej Skrzypek
PDF
Pobierz PDF Plan_webinarium__04.06.2020._.pdf(376.1 KB)