Wizyta dr Joanny Skrzypczyńskiej na Uniwersytecie w Miami

W miniony czwartek, 10 marca br.,  dr Joanna Skrzypczyńska wygłosiła gościnny wykład w Centrum Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Miami. Prelekcja poświęcona została aktualnemu tematowi sankcji UE w kontekście agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Dr Joanna Skrzypczyńska specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej oraz polityce gospodarczej. W 2016 r. była wykładowczynią wizytującą na Appalachian State University w Stanach Zjednoczonych.

Uniwersytet w Miami, w ramach partnerstwa Florida International, znanego pod nazwą Miami-Florida European International, już od 2000 roku jest domem dla Centrum Doskonałości Unii Europejskiej. Obiekt ten znajduje się w grupie dziesięciu wyróżnionych przez Komisję Europejską centr. Dzięki odpowiednio dobranym programom nauczania i zajęciom akademickim centrum edukuje studentów szkół wyższych w zakresie prawa Unii Europejskiej i jej instytucji.

Na zdjęciu dr Joanna Skrzypczyńska i prof. Joaquín Roy (Jean Monnet Chair Director, European Union Center).