Wizyta naukowców WNPiD na Uniwersytecie Technicznym w Libercu

Członkowie Grupy Badawczej Studia Graniczne i Regionalne, działając w ramach projektu CEEPUS, zakończyli staż dydaktyczno-badawczy na czeskim Uniwersytecie Technicznym w Libercu.

W dniach 4-10 marca 2024 r. prof. Tomasz Brańka, prof. Łukasza Donaj i prof. Jarosław Jańczak gościli na Wydziale Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych. We współpracy z prof. Hynekiem Bohmem i jego zespołem prowadzili tam zajęcia, ustalili szczegóły dalszej współpracy i badali procesy integracyjne na granicy czesko-polsko-niemieckiej.

Każdy z wizytujących profesorów przygotował sześć godzin wykładów i seminariów, ich tematyka obejmowała: Territorial autonomy as a conflict resolution strategy, The Future of borders oraz German-Polish cross-border cooperation.