Wizyta pracowników WNPiD na Tajwanie

Prodziekani prof. Maciej Walkowski i prof. Radosław Fiedler, w ramach realizacji grantu badawczego, w dniach 19-25. 02. br. odwiedzili College of Social Sciences (社會科學學院) of NCCU - National Chengchi University (國立政治大學) w Taipej na Tajwanie.

Oprócz wcześniej planowanych wykładów profesorowie wzięli udział w seminarium naukowym, tzw. roundtable z władzami i kadrą akademicką NCCU. Rozmowy prowadzone były z prodziekanem CSS NCCU Prof. Brian Pai Jen-Te 白仁德, prodziekanem CSS NCCU Prof. Kuan Ping-Yin 關秉寅, Prof. Liu Mei-Chun 劉梅君, Prof. Jack Wu Wen-Chieh 吳文傑, Prof. Lin Lao-Sheng 林老生, Prof. Frank Ning Fang-Shii 寧方璽 oraz Prof. Vance Lo Kuang-Ta 羅光達. W ramach roundtable omówiono współpracę w ramach trzech głównych płaszczyzn: współpracy naukowej, wymiany kadry akademickiej i studentów oraz przygotowania wspólnych projektów edukacyjnych. Ważnym wątkiem dyskusji była także kwestia dostosowywania szkolnictwa wyższego w Polsce i Europie do wymogów internacjonalizacji oraz porównanie systemu obowiązującego w Polsce z zasadami studiowania w Azji Południowo- Wschodniej i na Tajwanie. W seminarium aktywny udział brał także prof. Tomasz R. Szymczyński, który aktualnie odbywa roczny staż naukowy na NCCU. Warto odnotować, że wzajemna współpraca naukowa dynamicznie się rozwija. W drugiej połowie kwietnia br. odwiedzi WNPiD liczna delegacja pracowników naukowych z NCCU.