Data publikacji w serwisie:

Wizyta prof. Óscara Luengo z Uniwersytetu w Grenadzie

W ubiegłym tygodniu, na zaproszenie Pani Prodziekan prof. Magdaleny Musiał-Karg, na naszym Wydziale gościł prof. Óscar Luengo z Uniwersytetu w Grenadzie.

Profesor przewodniczy Komisji Badań Komunikacji Politycznej (RC22) IPSA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauk Politycznych) i jest znanym badaczem komunikacji politycznej, kampanii wyborczych oraz zjawiska populizmu. W ramach wizyty w Poznaniu wygłosił dwa wykłady: pierwszy zatytułowany „Populism as a challenge to the European democracies” odbył się 13 maja. Miał on charakter otwarty i spotkał się żywym zainteresowaniem. Drugi z wykładów - „Campaigns and political communication” - odbył się następnego dnia i był już skierowany wyłącznie do studentów i wykładowców WNPiD. Prof. Luengo przedstawił w nim szereg kwestii związanych ze strategiami konstruowania kampanii wyborczych.

Podczas swojej wizyty prof. Óscar Luengo wziął także udział w Wielkiej Gali WNPiD. Profesor był już gościem WNPiD w minionym roku - jako wykładowca szkoły letniej na kierunku Public Governance. W kolejnym roku akademickim także będzie prowadził zajęcia na naszym Wydziale.

Wykłady prof. Óscara Luengo zrealizowane były dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznania i były współfinansowane przez Wydział. Organizacją wykładów ze strony naszego Wydziału zajmował się dr Marcin Łukaszewski.