Władze dziekańskie na Hokkaido University

Z przyjemnością informujemy, że na zaproszenie profesora Motoki Nomachiego Dyrektora Slavic - Eurasian Research Center Hokkaido University Japan, z wizytą studyjną w ramach programu Erasmus przebywają w Saporro Dziekan naszego Wydziału prof. Andrzej Stelmach oraz Prodziekan ds. nauki prof. Maciej Walkowski. Przedmiotem spotkań z wybitnymi badaczami japońskimi, m.in z profesorami Akihiro Ivashita i Manabu Sengoku jest dalsza współpraca naukowa, zarówno na poziomie samodzielnych pracowników naukowych, doktorantów jak i studentów studiów magisterskich.
Obszarem szczególnych zainteresowań badaczy japońskich jest obszar Europy Środkowej i Wschodniej w ramach studiów komparatystycznych, systemy polityczne państw regionu, a szczególnie Polski oraz działalność państw Grupy Wyszehradzkiej. W pierwszych miesiącach 2024 roku przewidywana jest kolejna wizyta naukowców japońskich na WNPiD w ramach  kontynuacji współpracy  z sukcesem zapoczątkowanej  przez profesorów Jarosława Jańczaka i Tomasza Brańkę.
Życzymy udanych spotkań oraz  szczęśliwego powrotu do kraju!