Wykład Profesor Patrice McMahon [relacja]

29 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa miało miejsce seminarium naukowe, którego gościem była Patrice McMahon. Amerykańska badaczka wygłosiła wykład pt. American Leadership in Turbulent Times. Pani profesor w semestrze letnim przebywa na naszym Wydziale w ramach stypendium programu Fulbrighta. Prowadzi ona badania związane z kwestiami humanitarnymi, budowaniem pokoju, aktywizmu społeczeństwa obywatelskiego i polityki zagranicznej USA. Jest ona także autorką książki The NGO Game: Post-Conflict Peacebuilding in the Balkans and Beyond oraz współautorką American Exceptionalism Reconsidered: U.S. Foreign Policy, Human Rights and World Order. Patrice McMahon podczas swojego pobytu prowadzi między innymi zajęcia z U.S. Foreign Policy dla studentów kierunku stosunki międzynarodowe.