Data publikacji w serwisie:

Wyprawa Śladem Europejskich Uniwersytetów

Zwyciężczynie konkursu Brains Attack z pewnością nie będą uważać swoich wakacji za stracone. 20 sierpnia ekipa studentek naszego Wydziału wróciła z dwutygodniowej wyprawy Śladem Europejskich Uniwersytetów. Była to specjalna nagroda związana z obchodami 100-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz 10-lecia Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Nie udało by się zorganizować tego przedsięwzięcia, gdyby nie sponsorzy m.in.: Volkswagen Samochody Użytkowe, Gmina Tarnowo Podgórne, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, YOLO beverages, Green Parking oraz pozostali. Ich wieloaspektowe wsparcie znacząco wpłynęło na organizację i przebieg naszej wyprawy.

Miejsc do odwiedzenia było wiele i mogłoby się zdawać, że czasu wprost odwrotnie - bardzo mało. Budząc się codziennie w innym mieście (a nawet państwie!), każdy dzień to okazja do nowych przygód, a każda minuta jest na wagę złota. Tak intensywny plan nie stanowił jednak problemu dla uczestników wycieczki, którzy z zaangażowaniem stawiali czoła kolejnym wyzwaniom.

Każdy odwiedzony uniwersytet stawał się okazją do konfrontacji własnych wyobrażeń z rzeczywistością. Okazuję się, że studentów z różnych zakamarków Europy więcej łączy niż dzieli. Niezależnie od profilu uczelni, jej wieku czy lokalizacji – wciąż najważniejsza jest możliwość wymiany różnorodnych myśli i poglądów.

Nie samą nauką człowiek żyje, dlatego w planie znalazł się również czas na odwiedzenie wspaniałych zabytków, atrakcji turystycznych i oczywiście na chwilę relaksu. Obszerna fotorelacja, jaką udało się stworzyć, mówi sama za siebie. Zapraszamy do obejrzenia!

Relacje z każdego dnia wyprawy znajdują się na: brainsattack.pl