Wystartował projekt #SPRAWDŹ_TO_SAM

Hanna Wiśniewska i Justyna Szydloch to studentki kierunków Produkcja audiowizualna i Bezpieczeństwo narodowe. Zostały one laureatkami konkursu Study@research, który stworzony został w ramach programu „ID-UB” (Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza), i z którego to otrzymały środki, aby móc realizować swój projekt pt. #SPRAWDŹ TO SAM. Chcą w nim one zwrócić uwagę na to, że dezinformacja oraz fake newsy to nowa rzeczywistość współczesnego świata. Całość ma mieć charakter edukacyjny – oprócz nagranych spotów tematycznych dziewczyny w listopadzie i grudniu wybiorą się do wybranych szkół, aby poszerzać wiedzę młodych osób w tym zakresie i przeprowadzić dla nich zajęcia z weryfikacji fake newsów. Opiekunem naukowym tego przedsięwzięcia jest dr Maciej Magiera.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promocyjnego!