Wystawa prof. Dreszer "Strategia na rzeczywistość"

Zapraszamy na wystawę prof. UAP dr hab. Katarzyny Dreszer pt. "Strategia na rzeczywistość", Galeria Pyramida Hub (ul. Garbary 64). Wystawa organizowana jest w ramach Dobrostan- Poznań Design Festival.  Wernisaż odbędzie się w piątek, 23 września, godz. 20.00.

Szczegółowe informacje o wystawie.

Katarzyna Dreszer – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Po studiach została asystentem w Pracowni Kodów i Komunikatów Wizualnych, potem adiunktem w Pracowni Semiotyki Wizualnej kierowanej przez prof. dr hab. Ryszarda K. Przybylskiego. Obecnie dr hab. profesor UAP, kierownik Pracowni Semiotyki Wizualnej na Wydziale Animacji i Intermediów. Zajmuje się semiotyką wizualną, obrazem płynnym i zatrzymanym. Szczególne zainteresowania w obrębie semiotyki związane są z procesem „stawania się znaku”. Swoje fascynacje wiąże z budowaniem znaczeń form, procesów lub zjawisk dostrzeżonych po raz pierwszy lub dostrzeżonych inaczej, a więc nienazwanych i nierozpoznanych lub redefiniowanych, znaczeń odkrywanych i wyznaczanych przez sztukę. Wystawiła prace na ponad czterdziestu wystawach indywidualnych i pięćdziesięciu wystawach zbiorowych. Jest laureatką licznych stypendiów i nagród. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prof. Dreszer prowadzi zajęcia w ramach przedmiotu Estetyka obrazu audiowizualnego.