XI Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich [relacja]

W dniach 5-7 kwietnia na Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbył się turniej finałowy XI Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich współorganizowany z Klubem Debat UAM oraz Fundacją Edukacyjną G5. W turnieju finałowym wzięły udział 32 drużyny z całej Polski, od Krakowa do Szczecina. Warto zaznaczyć, że finały poprzedziły eliminacje, w których zmagało się aż 80 zespołów.

Zmagania drużyn wyłonionych w eliminacjach zakończyły się następująco:

I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu (widoczni na zdjęciu z szalikami, stanowiącymi element identyfikacji szkolnego klubu debat)
II miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
III miejsce: VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu

W trakcie turnieju prowadzony był także ranking indywidualny. Tak prezentuje się top 5 najlepszych mówców i mówczyń:

1. Anna Wójcik
  2. Paweł Malinowski
  3. Marcelina Jank
  4. Magdalena Surma
  5. Aleksandra Blicharz

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom oraz zapraszamy w przyszłym roku!

Fot. W. Chałupniczak