Data publikacji w serwisie:

Mgr Maciej Świstoń ambasadorem portalu eDoktorant

Mgr Maciej Świstoń, doktorant Zakładu Komunikacji Społecznej ostał ambasadorem portalu dla przyszłych i obecnych doktorantów - eDoktorant. eDoktorant to ogólnopolski projekt skierowany do doktorantów oraz studentów ostatnich lat studiów wiążących swoją karierę zawodową z pracą naukową i badaniami naukowymi. Platforma to narzędzie do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy doktorantami, studentami oraz pasjonatami nauki.

To bardzo ciekawe rozwiązanie i uważam, że bardzo potrzebne. Sam portal wymaga pewnych poprawek - które sukcesywnie wdrażamy - jednak liczymy na pomoc i wsparcie każdego, kto postanowi z niego korzystać. Dotąd nie było takiej usługi, która zbierałaby wszystkie dotyczące doktorantów informacje w jednym miejscu. Co więcej, sam doktorat był często czymś dość abstrakcyjnie pojmowanym. Studenci traktują nas niczym pracowników naukowych, zaś pracownicy naukowi i wykładowcy często mają nas za zwykłych studentów. Wierzę, że postawienie takiego pierwszego kroku rozpocznie coś naprawdę atrakcyjnego i z radością dołożę do tego swoją "cegiełkę".

wskazuje mgr Maciej Świstoń

Projekt realizowany jest przez Fundację Scientia Thorunensia ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego w 2020 r."