Data publikacji w serwisie:

Nowe specjalności na studiach magisterskich

W tym roku akademickim uruchamiamy dwie nowe specjalności na studiach magisterskich: cyberbezpieczeństwo (bezpieczeństwo narodowe) i inteligentne zarządzanie organizacją (politologia).

Cyberbezpieczeństwo

Dzięki tej specjalności zdobędziesz niezbędne kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystania cyberprzestrzeni. Bez wątpienia na rynku pracy będą poszukiwane właśnie takie osoby, które świadomie poruszają się w świecie wirtualnym w oczekiwany dla pracodawcy sposób oraz są wrażliwe na zagrożenia. Zrozumienie uwarunkowań cyberbezpieczeństwa z uwzględnieniem rozwiązań prawnych, świadomości społecznej oraz samej specyfiki działania w świecie wirtualnym pozwoli Ci stać się ekspertem w tej dziedzinie. Dlatego proponujemy Ci cykl zajęć praktycznych prowadzonych przez praktyków, w  zmodernizowanej na potrzeby specjalności pracowni dydaktycznej. Zależy nam, by absolwenci z powodzeniem znaleźli zatrudnienie wszędzie tam, gdzie korzysta się z cyberprzestrzeni, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania bezpieczeństwa zasobów, jak i ich użytkowników.

Inteligentne zarządzanie organizacją

Specjalność ta stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie formułowane na rynku pracy przez pracodawców. Uzupełnia pożądane kompetencje miękkie o szereg kompetencji analitycznych i cyfrowych, które należą do najbardziej obecnie deficytowych w gospodarce.Jeśli jesteś zainteresowany/na pracą w organizacjach biznesowych i administracji to znalazłeś/aś specjalność dedykowaną właśnie Tobie. Zajęcia opierać się będą na wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych, aktualnej i praktycznej wiedzy o mediach cyfrowych, innowacjach z zakresu analityki społeczno-politycznej. Prowadzone przedmioty pozwolą na rozwijanie kompetencji z zakresu nowych mediów, IT i cyberbezpieczeństwa. Innowacyjne funkcjonowanie organizacji zawierać będzie także przedmioty kończące się certyfikatami, w tym w szczególności w obszarze rozwiązywania sporów poprzez arbitraż i mediacje.

Specjalności te będą dostępne już dla studentów rozpoczynających studia II stopnia w roku akademickim 2020/2021.