Wykład prof. Osiewicza na NUST

Dzisiaj prof. UAM dr hab. Przemysław Osiewicz poprowadził zajęcia dla uczestników szkoły letniej, organizowanej przez National University of Sciences and Technology, naszą partnerską uczelnię w Pakistanie. Zajęcia, poświęcone sporom i konfliktom międzynarodowym w regionie Bliskiego Wschodu, odbyły się w ramach międzynarodowego programu „Introduction to International Peace and Security”.

Warto podkreślić, że na podstawie umowy zawartej przez Dziekana prof. Andrzeja Stelmacha, studenci WNPiD UAM brali udział w poprzedniej edycji szkoły letniej w Islamabadzie w 2019 roku. Zasady naboru w 2022 roku zostaną ogłoszone przez NUST wiosną przyszłego roku, w zależności od sytuacji epidemicznej zarówno w Polsce, jak i w Pakistanie.