Wizyta Pauliny Pospiesznej w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim (EUI)

12 lutego 2024 roku Paulina Pospieszna uczestniczyła w jednodniowym wydarzeniu w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim, zorganizowanym przez The Florence School of Transnational Governance (STG). Warsztaty, moderowane i prowadzone przez Claudio Radaelli i Virginię Fiume, zgromadziły badaczy uniwersyteckich i praktyków. Tematem warsztatów było badanie ram nieprzemocy jako innowacji demokratycznej. Dyskusje koncentrowały się na tym, czy, jak i kiedy nieprzemoc może być uznana za innowacyjną praktykę demokratyczną. Warsztaty były wspierane przez grant sieciowy od UACES – University Association for Contemporary European Studies, a także otrzymały dodatkowe wsparcie od Journal of Pacifism and Nonviolence oraz Transnational Democracy in the 21st Century Cluster of the European University Institute.

Visit to the European University Institute

Paulina Pospieszna wygłosiła prezentację na temat "Innowacje demokratyczne polskich NGO w Ukrainie podczas wojny." Prezentacja ta dostarczyła cenną okazję do dzielenia się spostrzeżeniami i prowadzenia dyskusji na temat roli organizacji pozarządowych w promowaniu praktyk demokratycznych w sytuacjach konfliktowych.

Visit to the European University Institute

Dodatkowo, wydarzenie to dało Pospiesznej doskonałą okazję do spotkania się z naukowcami zaangażowanymi w projekt The Democratic Odyssey, prowadzony przez Kalypso Nicolaïdis. The Democratic Odyssey to współpraca mająca na celu opracowanie koncepcji i strategii instytucjonalizacji stałego panelu obywatelskiej w Unii Europejskiej.