Naukowcy WNPiD współautorami książki nt. demokracji opancerzonej

Nakładem wydawnictwa Routledge ukazała się monografia pt. Neo-militant Democracies in Post-communist Member States of the European Union (Londyn i Nowy Jork 2022)¸ w której znajdziecie rozdziały autorstwa naszych badaczy.

• Joanna Rak and Roman Bäcker, Theorising Struggles Between Neo-militant Democracies and Their Enemies
  • Przemysław Osiewicz, Estonia: From Neo-militant Towards Quasi-militant Democracy?
  • Roman Bäcker and Joanna Rak, Poland: Drift Towards Quasi-militant Democracy in Defiance of Resistance
  • Maciej Skrzypek, Czech Republic: Towards Quasi-militant Democracy?
  • Joanna Rak and Roman Bäcker, Victories and Defeats of Quasi-militant Democracies in Post-Communist Europe: Comparative Politics Perspective

Praca powstała pod redakcją prof. Joanny Rak i prof. Romana Bäckera (UMK), a przedstawiono w niej wyniki badań prowadzonych w ramach projektu Kontestacja polityczna a nowa demokracja opancerzona (nr grantu 2018/31/B/HS5/01410), finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Kierowniczką zespołu naukowego jest prof. Rak. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj.

Książkę, a także jej opis znajdziecie na stronie wydawnictwa Routledge.