II Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna

Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego oraz Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają do udziału w II Międzynarodowej Olimpiadzie Geopolitycznej, skierowanej do studentów oraz doktorantów zainteresowanych geopolityką. I edycja zgromadziła 86 reprezentantów z Polski, Węgier, Turcji, Czech, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi.

Konkurs ma charakter etapowy; etap pierwszy to kwalifikacje wstępne polegające na napisaniu pracy dotyczącej wydarzeń na arenie stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują twórcy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie Olimpiady, jak choćby autorzy artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych umieszczonych na listach MNiSW. Etap ten będzie składał się z 60 pytań zamkniętych, zostanie przeprowadzony w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. Do finału, poprzedzającego Zjazd Geopolityków Polskich, awansuje 20 najlepszych uczestników z Polski oraz regionu Eurazji.

Terminarz:

• 1 IV - 30 IV: przyjmowanie zgłoszeń
  • 1 V - 31 V: I etap Olimpiady
  • VII: II etap Olimpiady
  • XII: III etap Olimpiady

Informacje szczegółowe, dotyczące procedur, awansu do etapu II czy nagród, dostępne są na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego ptg.edu.pl w zakładce „Olimpiada” oraz w regulaminie.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Regulamin_Olimpiady_Geopolitycznej_2019.docx 8.04.2019 Maciej Skrzypek
DOCX
Pobierz DOCX Regulamin_Olimpiady_Geopolitycznej_2019.docx(253.0 KB)