Data wydarzenia: -

Szkoła letnia dla studentów i studentek I roku studiów I stopnia pochodzących z Ukrainy lub Białorusi

Wszystkich nowoprzyjętych/e studentów i studentki stacjonarnych studiów I stopnia, rozpoczynających naukę w październiku 2022 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM i pochodzących z Ukrainy lub Białorusi, zapraszamy do udziału w przygotowanej specjalnie dla Państwa Szkole letniej. Zostanie ona zorganizowana przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej.

Szkoła letnia odbędzie się w dniach 26-30 września 2022 r. w dwóch formułach – stacjonarnie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (w pełnej formule) oraz online poprzez platformę MS Teams (transmisja części z zaplanowanych zajęć). Celem Szkoły jest przygotowanie przyszłych studentów z doświadczeniem nauki w Białorusi lub Ukrainie do studiów w polskim systemie kształcenia. W ramach zajęć prowadzonych w Szkole będą mogli Państwo uzupełnić różnice w programach kształcenia (np. zajęcia ilustrujące polską transformację ustrojową, integrację z Unią Europejską, włączenie w struktury NATO, aktualną sytuację polityczną, a także zajęcia z historii Polski, etyki akademickiej czy terminologii nauk politycznych) oraz zintegrować się ze studentami z Ukrainy i Białorusi z wyższych roczników, a także poznać Wydział oraz Poznań.

Zajęcia w ramach Szkoły prowadzone będą w języku polskim. Liczba miejsc zarówno na zajęcia stacjonarne, jak i online, jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje organizacyjne:

Termin: 26-30 września 2022 r.

Opłaty: 100 zł – udział stacjonarny, 50 zł – udział online (informacje o płatnościach przekażemy osobom zakwalifikowanym do udziału w Szkole letniej);

Wyżywienie: Wydział zapewnia obiady oraz przerwy kawowe podczas Szkoły;

Noclegi: prawdopodobnie zostaną sfinansowane przez organizatorów (potwierdzenie tej informacji przekażemy najpóźniej na początku września – jeśli będą płatne, WNPiD będzie pośredniczył ich rezerwacji);

Ramowy program zajęć w załączeniu (zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie).

Organizatorzy gwarantują certyfikaty udziału w Szkole letniej.

Organizatorzy zapewniają dokumenty umożliwiające wcześniejsze otrzymanie wizy.

Rekrutacja: Formularz rekrutacyjny: https://forms.office.com/r/G1KE3WXjFg

Termin rekrutacji: do 25 sierpnia 2022 r.

Wyniki rekrutacji: 29 sierpnia 2022 r.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestników/uczestniczki Szkoły letniej poprosimy również o przygotowanie krótkiego eseju (6 tys. znaków bez spacji) na temat: Co by zmieniło przystąpienie mojego państwa do UE? Dla autorów/autorek najlepszych prac przewidujemy nagrody. Szczegóły oraz terminy przekażemy osobom zakwalifikowanym do udziału w Szkole letniej.

W ramach Szkoły letniej pracowniczki naukowe WNPiD będą również realizowały badania społeczne dotyczące sposób postrzegania studiów w Polsce przez studentów/studentki z zagranicy, dlatego też rejestracja do udziału w Szkole letniej oznacza zgodę na udział w badaniach (krótkie anonimowe ankiety oraz badania fokusowe w małych grupach).

Organizatorki Szkoły letniej:

dr Joanna Kałużna i dr Natalia Kusa

Mail do kontaktu: szkolaletniawnpid@amu.edu.pl

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Ramowy-program-szkoly-letniej-WNPiD.docx 4.08.2022 Natalia Kostić
DOCX
Pobierz DOCX Ramowy-program-szkoly-letniej-WNPiD.docx(21.0 KB)