Stypendium prof. Jarosława Jańczaka na Uniwersytecie Hokkaido

W dniach 18-22 marca 2024 r. prof. UAM dr hab. Jarosław Jańczak przebywa w japońskim Sapporo, gdzie na Uniwersytecie Hokkaido odbywał staż w ramach programu Staff Training Mobility Erasmus+. To kolejny element rozwijanej od siedmiu lat współpracy z naukowcami ze Slavic-Eurasian Research Center. Wizyta stała się także okazją do zaprezentowania najnowszego numeru wydawanego tam Eurasia Border Review, w którym opublikowany został tekst prof. Jańczaka.

Prof. UAM dr ha. Jarosław Jańczak pracuje w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych, gdzie prowadzi badania naukowe z zakresu współpracy transgranicznej, granicznych miast bliźniaczych, integracji europejskiej o  granic wewnętrznych i zewnętrznych Unii Europejskiej.  Pan Profesor kieruje pracami Grupy Badawczej Studia Graniczne i Regionalne (SGiR).