Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej

Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej funkcjonuje na naszym wydziale od 2010 roku. Jego członkowie aktywnie działają na rzecz społeczności akademickiej, łącząc aktywność  społeczną z naukową. Zajmują się organizacją wydarzeń, warsztatów, wyjazdów i konferencji naukowych, jak też prowadzą regularne akcje charytatywne i dzielą się chęcią pomagania. Ponadto, jednym z głównych celów KNPEiS jest łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką, w wyniku czego w ramach koła prowadzonych jest wiele szkoleń i spotkań otwartych. W zeszłym roku akademickim udało się m. in. zorganizować konferencję naukową z udziałem praktyków pracujących w sektorze społecznym, cykl spotkań z polskimi parlamentarzystami pt. „Social-Economic Club” oraz ponad sześć wewnętrznych szkoleń. Członkowie KNPEiS prowadzą również projekt „UAM Charytatywnie” oraz organizują cykliczne koncerty na rzecz członków społeczności uniwersyteckiej. Zależy im na wspieraniu innych studentów i pracowników uczelni w trudnej sytuacji. Dotychczasowe edycje projektu i towarzyszące im koncerty pomogły między innymi: absolwentowi Naszego Uniwersytetu, czyli Bartoszowi „Smokowi” Smoczyńskiemu, synowi doktorantki Naszego Uniwersytetu, Jeremkowi, „Władcy Mórz” Boczko oraz Jakubowi Czecholińskiemu, dzięki któremu mogliśmy „Zmalować coś dobrego”. Nasi studenci wciąż pomagają, kontynuując akcję charytatywną dla studenta naszego Uniwersytetu, Damiana Julkowskiego, który walczy z konsekwencjami po przebytym udarze rdzenia kręgowego.

Znajdziesz nas na Facebooku