Nauczanie zdalne

Nauczanie zdalne odbywa się z wykorzystaniem narzędzi, które wskaże Ci Twój wykładowca.

Microsoft Teams 

Aplikacja, dzięki której weźmiesz udział w zajęciach online (na żywo, takie jak wykłady, ćwiczenia, konsultacje). Wykorzystasz ją także do pracy grupowej z innymi studentami. Platforma integruje funkcje czatu oraz udostępniania plików do symultanicznej współpracy.

Poprzez platformę wykładowcy mogą wysyłać zadania wraz z określeniem terminu ich odesłania. W momencie ocenienia pracy przez wykładowcę otrzymasz informację zwrotną oraz uzyskane punkty.

Teams dostępny jest przez przeglądarkę internetową, jednak aby bezproblemowo uczestniczyć w zajęciach zalecamy zainstalować aplikację na komputerze.

Aplikację znajdziesz na platformie Office (portal.office.com) czyli tam, gdzie pocztę studencką oraz pakiet Office.

Logowanie do niej odbywa się tak jak do pozostałych aplikacji pakietu Office.

Moodle

Platforma Moodle umożliwi Ci udział w zajęciach, organizowanych w formie kursów online. Zapisując się na wybrany kurs będziesz miał dostęp do materiałów i zadań przygotowywanych przez prowadzącego. Znajdziesz tu także terminarz spotkań i wykaz zagadnień poruszanych na kolejnych zajęciach. Platforma ta umożliwia Ci przesłanie bezpośrednio do wykładowcy pliku z wykonanym zadaniem, bez konieczności sporządzania osobnej wiadomości mailowej. Twoje konto na Moodle’u połączone jest z system USOSweb, a także pocztą studencką, dzięki czemu informacje o wszelkich zmianach na kursie otrzymasz na maila.

Platforma e-learningowa Moodle WNPiD dostępna jest przez przeglądarkę internetową na stronie elearning.amu.edu.pl/wnpid

Kursy do niektórych zajęć ogólnouniwersyteckich, np. lektoratów języków obcych, mogą być udostępniane na odrębnych instancjach Moodle UAM. Znajdziesz je tutaj: elearning.amu.edu.pl.